Vieta, kur attīstīt savu labāko "es"

Cēsu Jauno skolu 2013. gadā dibināja vairākas drosmīgas ģimenes, kas novērtēja Cēsu kā dzīvesvietas priekšrocības un gribēja dot savu ieguldījumu tās attīstībā,  īpaši domājot par Cēsīm kā ģimenēm ar bērniem draudzīgu dzīves vietu. Arī šobrīd skola piesaista arvien jaunas ģimenes, kas izvēlas Cēsis kā dzīvesvietu, un nostiprina savu vietu un tiecas uz izcilību Cēsu tradicionāli spēcīgo skolu saimē.

2023./24. mācību gadā pamatskolas izglītības programmā mācās 161 bērns un pirmskolā - 55 bērni. Cēsu Jaunās skolas pedagogu, pedagogu asistentu un atbalsta personāla komanda ir vairāk nekā 30 pilna laika darbinieku liela.

Skolā izglītības process veidots tā, lai katrs bērns iemācās mācīties, meklēt un lietot informāciju, uzņemties atbildību par mācību procesu atbilstoši vecumam un sadarboties. Liels uzsvars mācību procesā ir vērsts uz to, lai bērns prastu lietot iegūtās zināšanas un prasmes gan individuāli, gan sadarbojoties ar saviem klases biedriem, kā arī citu klašu skolēniem un skolotājiem.

Skolā vērtējam katra skolēna mācību progresu pašam pret sevi, lai ikviens saņemtu individuālu atbalstu sasniegt savu augstāko iespējamo rezultātu. Pateicoties individuālajai pieejai un atbalstam, skolas kopējie rezultāti pagājušā gada 9. klases centralizētajos eksāmenos bija ļoti labi, īpaši angļu un latviešu valodā, ievērojami pārsniedzot vidējos rezultātus Latvijā.

Skolas telpu iekārtojums ir veidots kopā ar audzēkņiem. Vide ir askētiska, mājīga un mācību procesu atbalstoša. Skola praktizē gudru resursu izmantošanu, radošu lietu pārstrādi un pielāgošanu, kāda konkrētajā brīdī audzēkņiem nepieciešama dzīves prasmju apgūšanai.